Steve Jobs adı Apple ile eşleşmiş olsa da İtalyan bir şirket bu ismi giysilerinde yaşatıyor. 2012 yılından beri süregelen ve Apple tarafından açılan davaları kazanan Vincenzo ile Giacomo Barbato kardeşler artık gönül rahatlığıyla şirketlerine Steve Jobs diyebilecekler.

Barbato kardeşler Apple’ın hiçbir zaman Jobs adını patent koruması altına almadığını fark etmiş. Bu sırada ikili, yıllarca başka markalar için ürünler tasarladıktan sonra kendi giyim ve aksesuar şirketlerini kurmak için de çalışmalara başlamış. Steve Jobs’ın ise kendi yeni markaları için harika olacağını düşünmüşler.

Apple ise Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne dava açmış olsa da istediğini elde edememiş durumda. Özellikle de İtalyan şirketin logosunda stilize edilmiş J harfinde ısırılmış bir elma kullanması Apple’ı çileden çıkartmıştı. Kardeşler ise logodaki J’nin ısırık gibi gözüktüğünü ancak olmadığını savunuyordu. Mahkeme ise dava dosyasını İtalyanlar lehine kapattı.

Kısacası kardeşler Steve Jobs markasıyla tişörtler, çantalar, kotlar ve diğer moda aksesuarlarını üretmeye devam edebilecek. Hatta ikili yine bu markayla elektronik ürünler sunma planları da yaptıklarını dile getiriyor.