Motosiklet dünyasındaki köklü geçmişiyle ön plana çıkan Suzuki, 1981 yılında tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardığı Katana modelinin yenilenen modeliyle 2019’da Türkiye piyasasına girmeye hazırlanıyor. 1980’lerdeki efsanevi modelden retro esintilerin de yer aldığı Katana, 999 cc hacmindeki 150 HP güç üreten motoruyla kullanıcılarına mükemmel bir performans sunuyor.

Agresif ve modern görünüm bir arada: Suzuki Katana

Katana seri üretim öncesinde geçtiğimiz yıl Milano tanıtımında 3.0 konsepti ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Efsaneler arasına bir yenisini ekleyebilmek amacıyla geliştirilen

Suzuki Katana 2019

Katana, tasarım özellikleriyle retro modele atıfta bulunurken, ileri teknoloji seviyesi, güvenlik özellikleri, yüksek güç ve verimliliğe sahip motoru ve konforlu sürüş pozisyonu ile fark yaratıyor. Keskin burun tasarımıyla gergin ve agresif bir görünüme sahip olan Katana, LED farları ve stop grubuyla da modern bir görünüm sergiliyor.

Yeni Suzuki Katana özellikleri neler?

Çok gelişmiş elektronik kontrol sistemiyle donatılan 999 cc hacmindeki su soğutmalı, 4 silindirli motor, Katana’da 150 HP güç üretiyor. 2005-2008 yılları arasında üretilen GSX-R100’de görev verilen motorun güncellenmiş versiyonu olan motorda, yeni bir gaz kelebeği kontrol sistemi kullanılarak, yüksek torkun daha geniş bir devir bandına yayılması amaçlanıyor. Özel 4-2-1 egzoz manifoldu ile donatılan Katana’da kompakt, oldukça hafif ve bir o kadar rijit bir alüminyum şasiye görev veriliyor.

Güçlendirilmiş ultra hafif salıncaklara sahip olan motosiklette, 4 pistonlu Brembo fren kaliperleri ve Fujico fren diskleriyle mükemmel bir frenleme performansına sahip olan Suzuki’nin efsanevi modelinde ayrıca modele özel geliştirilen Dunlop lastiklere, üç farklı sürüş moduna ve torkun optimum seviyede yere aktarılmasına olanak tanıyan sınırlı kaydırmalı debriyaj sistemi bulunuyor.