90. yaş gününü kutlayan Mickey Mouse için markalar art arda kendi ürünlerini tanıtmayı sürdürüyor. Disney ve Damien Hirst ile iş birliği yapan Swatch ise harika Mickey Mouse saat modelleri ile karşımıza çıkıyor. Diğer markaların aksine Damien Hirst elinden çıkma farklı tasarıma sahip bir Mickey Mouse silüeti sunan saat dikkat çekiyor.

Quartz mekanizmalı modelin ilk olarak Ingersoll tarafından 1933 tarihinde üretilen klasik Mickey Mouse saatinden ciddi anlamda farklı olduğunu da not olarak düşelim. İngiliz sanatçı Damien Hirst’in bunda tabii ki etkisi büyük ve sunulan iki modelin kayışında da sanatçının imzası bulunuyor.

Bugünden itibaren satışa çıkan ilk model Mirror Spot Mickey olarak geçiyor ve aynalı kadrana sahip. Bu model 125 dolar fiyat etiketi taşıyor ve 19,999 adet üretilmiş durumda. Siyah kadranlı Spot Mickey modeli ise, Mickey’in resmi doğum günü olan 18 Kasım tarihinde sadece 24 saatliğine 185 dolar fiyatla Swatch web sitesi üzerinden satışa sunulacak. Bu modelin sadece 1,999 adet üretildiğinin altını çizelim.