TAG Heuer markasının 50. yıl dönümünü kutlayan ikonik saati Monaco sınırlı sayıda özel bir model geliyor. Hatta bu çok özel TAG Heuer Monaco 50. yıl modeli ile beraber koleksiyoncular için özel bir kitap da saat tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Sınırlı sayıda TAG Heuer Monaco 50. yıl modeli duyuruldu

TAG Heuer Monaco ile birlikte sunulacak kitap Paradoxical Superstar adını taşıyor. Kitapta Monaco’nun saat meraklıları arasındaki popülerliği ve saatin döneminde spor saati kavramına aykırılığının detayları paylaşılıyor. Kare kasası, mavi kadranı, kırmızı ve mavi kolları ile saat 9 konumundaki kurma kolu ile TAG Heuer Monaco saatçilikteki birçok geleneğin dışında oldu. Ek olarak saatin otomatik kronografa sahip ilk suya dayanıklı kare saat olduğunu da belirtelim. Saate hayat veren Calibre 11 mekanizma ise Heuer, Breitling ve Hamilton iş birliğinin bir ürünü.

Saat dünyasının yanı sıra otomotiv yarışları dünyasında da iyi bilinen TAG Heuer, 1970 yapımı Le Mans filminde Steve McQueen tarafından canlandırılan karakterle de popülerlik kazandı. Paradoxical Superstar kitabında saatin hiç görülmemiş fotoğrafları ve çizimleri de bulunurken, Monaco sahiplerinin yazdığı özel hikayelere de yer veriliyor. Monaco prensi II. Albert tarafından yazılmış önsöz de dikkat çekiyor.

TAG Heuer Monaco ve Paradoxical Superstar kitabı Mayıs ayından itibaren TAG Heuer butiklerinde olacak.