Lüks kompakt crossver Audi Q3 hem iç hem de dış tasarım anlamında yapılan önemli güncellemelerle artık çok daha güçlü bir hal almış durumda. Karşınızda 2019 Audi Q3.

2019 Audi Q8 SUV modelinin sadeleştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan 2019 Audi Q3 bir önceki modeline göre daha agresif bir imaja büründürülmüş. Dingil aralığı da 7,62 santimetre genişletilen araç artık daha büyük.

Yeni Q3, 187 beygir gücünde 2.0 litre 4 silindirli Quattro 4 tekerden çekiş ve S Tronic 7 ileri otomatik vites ile birlikte gelecek. Gelecek diğer motor seçeneklerinin detayları hakkında Audi şu an için herhangi bir açıklama yapmıyor.

Araç, 6 farklı sürüş moduna sahip dinamik yol tutuş sistemi ile birlikte geliyor. Bu modlar ise Konfor, Dinamik, Off-Road, Verimlilik, Otomatik ve özelleştirilebilir Bireysel olarak sıralanıyor. Uyarlanabilir seyir kontrolü, acil durum freni, yol takip uyarısı, aktif yol asistanı ve arka çapraz trafik uyarısı ise güvenlik özellikleri arasında yer alıyor.

MMI bilgi eğlence sistemi için Android Auto ve Apple CarPlay standart olarak geliyor. Yeniden tasarlanan kokpit ise çok daha şık ve erişilebilir durumda. İki adet USB portu ve 12-volt bağlantısına kolayca ulaşılabiliyor.

Avrupa ülkelerinde Sonbahar ayları içerisinde satışa sunulması planlanan aracın fiyat bilgisi henüz açıklanmış değil.