The Walking Dead 9. Sezon reyting konusunda tarihi bir hezimete uğradı. 9 sezondur ekranlara gelen dizi, tarihinin en düşük reytingini alarak sezona şokla başladı. Andrew Lincoln tarafından canlandırılan Rick Grimes’ın sonunun başlangıcı olarak pazarlanan son sezonun ilk bölümü 6,1 milyon izleyici çekerken reytingi ise 2.5 olarak kaldı. Serinin 2010 yılındaki prömiyerinin bile 2.7 reyting aldığının altını çizmek gerek. Yine 6.1 milyon izleyici, 2010 yılındaki seri prömiyerinin 5,3 milyonluk sayısına göre yine de daha fazla izleyici çekmiş olarak gözüküyor.

AMC’nin adından söz ettiren dizisi için çöküş döneminin başladığını ise kimse yadsıyamaz. Çift haneli izleyiciler gören ve The Walking Dead 5. Sezon prömiyeri 17,29 milyon izleyici çeken bir dizinin yeni sezonda böyle bir düşüş yaşaması artık monotonlaştığının ve izleyicinin dikkatini çekmediğinin habercisi. Ayrıca, 8. Sezon prömiyeri bile 11,4 milyon kişi tarafından izlenmişti.

Yeni sezonun bir bakıma The Walking Dead için yeni bir başlangıç olacağı da açıklamalar arasındaydı. Rick Grimes giderken, dizinin kamera arkasında da değişimler rüzgarları esecek. AMC’nin şu an için diziyi iptal etme gibi bir niyetinin de olmadığı söyleniyor. Bakalım, The Walking Dead izleyicisini geri kazanmayı başarabilecek mi?