Merakla beklenen Top Gun 2 Maverick filminden başrol oyuncusu Tom Cruise’un yer aldığı ilk set fotoğrafı paylaşıldı.  Cruise, 1986 tarihli kült film Top Gun’ın devam halkasında da ikonik karakteri olan Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete “Maverick” Mitchell’ rolünde olacak. Film eleştirmenleri ünlü yıldızın 32 yılda pek de değişmediğini söylüyor.

“Tron Efsanesi” ve “Oblivion” filmleri ile bilim kurgu dalındaki yeteneğini kanıtlamış olan yönetmen Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda yer aldığı Top Gun 2 Maverick’te drone teknolojisi ve beşinci nesil savaş uçakları aracılığıyla eski moda savaş döneminin kapanışını ele alınacak.

Oscar ve Altın Küre ödüllerine uzanmış olan başarılı oyuncu Jennifer Connelly, “Fantastik Dörtlü” ile yaşadığı hayal kırıklığını geride bırakan ve Whiplash ile başarılı bir performans ortaya koyan BAFTA ödülü adayı Miles Teller ve Maverick’in rakibi olan Tom “Iceman” Kazansky rolünde ise bir kez daha Val Kilmer’ın yer aldığı kadroda Scream Queens’in Chad Radwell’i Glen Powell da bulunuyor. Powell ilk olarak, sonunda Miles Teller’ın aldığı, Goose karakterinin yetişkinliğe ulaşan oğlu rolü için düşünülmüştü. Ancak şu anda kadroda hangi rol için yer aldığı bilinmiyor.

Top Gun 2 Maverick ülkemizde 12 Temmuz 2019 tarihinde vizyona girecek.