Disney’in çok sevilen animasyon filmlerinden olan Aladdin yeni uyarlamasıyla vizyona girmek için hazırlanıyor. Meraklılarının sabırsızlıkla beklediği filmden ilk poster ise sonunda yayınlandı. Posterde masalın büyülü objesi, cinin gösterişli evi olan sihirli lamba yer alıyor. Gerek uçan halısıyla gerek lambadaki ciniyle en sevilen masal kahramanlarından biri olan Aladdin’in yeni beyazperde macerasında sevimli mavi cini ise başarılı oyuncu Will Smith canlandırıyor.

Yeni uyarlamanın senaryosu John August tarafından yazılıyor ve 1992 yapımı Disney animasyon filmi ile Orta Doğu’da kulaktan kulağa anlatılarak günümüze ulaşan “Aladdin ve Sihirli Lambası” masalına dayanıyor. Aladdin”in müzikleri ise 8 Oscar ödülü sahibi Alan Menken’a emanet.

Sherlock Holmes, Kod Adı: U.N.C.L.E. ve son olarak da Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filmlerinde kamera arkasında yer alan yönetmen ve oyuncu Guy Ritchie’nin imzasını taşıyacak olan yeni Aladdin uyarlamasında genç delikanlı Aladdin, Mena Massoud olacak. Sultanın kızı ve Aladdin’in büyük aşkı Jasmine rolünde Naomi Scott ve Agrabah kentini Navid Negahban tarafından canlandırılacak sultanın yönetiminden ele geçirmeye çalışan kötü kalpli Jafar’ı ise Marwan Kenzari canlandırıyor.

Aladdin Türkiye vizyon tarihi ise 24 Mayıs 2019.

Will Smith Aladdin