Merakla beklenilen ilk yerli vampir dizisi Yaşamayanlar BluTV ekranlarında izleyicisiyle buluşmak üzere geri sayıma başladı. Daha yapım aşamasında bile çok konuşulan dizi oldukça iddialı.

Yaşamayanlar oyuncuları arasında Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu, Selma Ergeç, Türkü Turan, Efe Şensolsun, Nilperi Şahinkaya gibi genç ve tecrübeli isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 ve yine bir Blue TV özel yapımı 7YÜZ dizisinin Prosedür bölümünü yönetmiş olan Alphan Eşeli üsleniyor. Senaryosu Şamil Yılmaz tarafından yazılan dizinin görüntü yönetmeni ise Tariel Meliava.

Yaşamayanlar BluTV

Yaşamayanlar konusu ise şöyle:

“Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir.  Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia’nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağıdır.”

Yaşamayanlar ilk 2 bölümü bugün saat 19:00 itibariyle BluTV ekranlarında.