Televizyon tarihinin en ikonik çizgi film karakterlerinden olan Mickey Mouse, 90. Yaş gününde farklı markaların özel tasarımlarıyla kutlanıyor.

Özellikle genç jenerasyon tarafından sevilerek giyilen Vans ayakkabı markası da yaz koleksiyonundaki bazı anahtar parçalarını Mickey Mouse’un 90. yılı ile birleştirmiş durumda. Vans ve Disney iş birliği sonucu ortaya gerçekten eğlenceli bir Vans Mickey Mouse koleksiyonu çıkmış.

Koleksiyon, Walt Disney’e özgü bir dokunuşa sahip olan bir dizi renk şemasıyla tamamlanmış olarak görüyor. Basit bir Vans SK8-Hi, Mickey Mouse’un 1928 tarihli ilk filmini onurlandırmakla görevlendirilirken, aynı tanınabilir siluetin bir başka rengi de Fantasia’daki Mickey’nin “The Sorcerer’s Apprentice” halinden tasarım ipuçlarını ayakkabılara yansıtıyor. Klasik Vans modelleri olarak bilinen “Old Skool” modellerinde ise Vans ve Disney’in tasarım ekipleri, zorlu ve sert geçen 1980’lerden esinlenerek, esprili bir Mousketeer modeli oluşturmuş. Tasarımlarda ayrıca, en beğenilecek model olarak düşünülen bir başka Vans ise alev desenli Slip-On. Ayakkabılar dışında çeşitli giyim parçaları da koleksiyonun güzellikleri arasında.

Tüm koleksiyon 5 Ekim tarihinde satışta olacak.