Bruce Willis tarafından John McClane karakterine hayat verilen Zor Ölüm (Die Hard) serisinin yepyeni filmi yolda. Serinin altıncı filminin adı ise Zor Ölüm: McClane olacak.

Filmin yapımcısı Lorenzo di Bonmaventura, Empire dergisine verdiği röportajda John McClane karakterine daha önce hiç olmadığı kadar yatırım yapmak istediklerinin altı çiziyor. 2015 yılında Willis’in yeni Zor Ölüm filmi için yaptığı açıklama da di Bonmaventura tarafından onaylandı. Yani hikaye, günümüzdeki 60’lı yaşlarındaki olgun McClane ile 20’li yaşlarındaki genç McClane arasında ileri geri sıçramalara sahip olacak.

Karanlıklar Ülkesi ve Gerçeğe Çağrı filmlerinden tanıdığımız Len Wiseman filmin yönetmenliğini üstlenecekken, senaryo ise Carey W. Hayes ve Chad Hayes ikilisine emanet edilmiş durumda.

Daha önce projenin Zor Ölüm: Yıl Bir adıyla anıldığını da hatırlatalım. Şu an için filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise maalesef belirsiz. Umarız ki yeni film, serinin beşinci filmi Zor Ölüm: Ölmek için Güzel Bir Gün ile yaşanılan hayal kırıklığını seyircisine unutturur.