Sonbahar-Kış 2018 sezonu içerisine girdiğimiz şu günlerde hangi trendlerin öne çıkacağı hakkındaki tahminleri sizler için derledik. İşte, Sonbahar-Kış 2018 moda trendleri.

Dikim

Erkek giyimi için bu sezonda biraz büyümenin zamanının geldiği vurgulanıyor. Yani uzun zamandır süregelen sokak giyim yerine, daha şık ve terzi işi parçaların öne çıkması bekleniyor. Önde gelen tasarımcıların modaya uygun olarak takım elbiseler sunmaya başladığı ve 90’lı yılların görünüşleri bağlamında kruvaze blazer ceketlerin ve daha geniş kesimli pantolonların dikkat çektiği görülüyor. Yani eşofman altlarından dar kesimli takım elbiselere doğru geçiş veya beraber kullanımlar mümkün.

Vahşi Batı

Kovboy çizgilerine sahip, batılı stilde parçaları bu sezonda bol bol görebiliriz. Öte yandan, bu parçalar tabii ki daha modern görünümlere sahip olacak. Otantik ve yıpranmış derilerin yerini, keskin ve cilalanmış derilerin alacağı tahmin ediliyor.

Maksimalizm

Evet, bu sezonda abartılı tarzlar görmeye hazır olun ve gördüğünüzde yadırgamayın. Barok tarzıyla harmanlanmış çizgili ve denim detaylara sahip, hem gösterişli hem de modern parçalar kışın trendleri arasında olacak. Bunu özellikle de atkılarda ciddi anlamda hissedeceğiz gözüküyor.

Techwear

Özellikle açık hava markalarının etkisiyle kışın hafif ancak hava şartlarına çok daha dayanıklı kumaşların kullanıldığı giysiler öne çıkacak. Hatta moda dünyasına yön veren bazı markaların ciddi hava koşullarına dayanacak tarzda parçalar tanıtması da bekleniyor. Bu parçaların rengarenk uyku tulumlarından ilham alması ihtimali de oldukça yüksek. Bol ve işlevsel cepleri de unutmayalım.

Fetiş

Fetiş giysilerden esinlenilen detaylarla kayışlı, metal tokalı ve klipsleri bulunan giysilerin bu sezon dikkat çekebilir. Dar ve büyük beden katmanlara sahip, orantıya ve dokunma hissine oynayan dokulara sahip siyah tonda, deri, süet, pamuk ve PVC kullanılan giysiler sezona damga vurabilir.