iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR öncesinde Apple Watch Series 4 akıllı saat modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Artık daha büyük boyut seçenekleri sunan Apple Watch Series 4 özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Apple Watch Series 4 özellikleri

Daha önceki serilerinde sadece 38 mm ve 42 mm versiyonları bulunan Apple Watch için Series 4 ile birlikte 40 mm ve 44 mm seçenekleri sunuluyor. Bu anlamda akıllı saatler artık yüzde 35 ve yüzde 32 oranında olmak üzere daha büyük ekranlara sahip. Force Touch özellikli LTPO OLED Retina ekranın uçtan uca hale geldiğinin altını çizelim.

Yeni saat arayüzü ile fotoğrafları, haritaları ve takvimi bir arada görmek mümkün. Kişilerinizi de kolay erişim için arayüze ekleyebiliyorsunuz. Daha zengin komplikasyonlar kullanıcıları bekliyor. Nefes arayüzü bile yeni bir arayüz olarak kullanılabiliyor. Dinamik yeni arayüzler arasında ise ateş, su ve buhar bulunuyor.

Apple Watch Series 4 özellikleri

Digital Crown da yeniden tasarlanmış ve dokunsal geri bildirim özelliği kazanmış. Böylece crown artık daha aktif bir rol üstlenecek. Hoparlör de artık daha yüksek ses sunabiliyor. Yankının önlenmesi için mikrofonda yeniden konumlandırılmış. Ürünün arka tarafı ise siyah seramik ve safir kristalden yapılma.

64 bit S4 çipi kullanan Apple Watch Series 4 yeni çift çekirdek 64-bit işlemciye ve yeni GPU’ya sahip. Performansın da 2 kat arttığı belirtiliyor. İvmeölçer ve jiroskop da gelişerek 32 g güç ve 8 kat daha hızlı örnekleme yeteneği kazanmış durumda. Yere düştüğünüzün farkına varabilen akıllı saat doğrudan acil durum moduna da geçebiliyor ve hareketsiz kaldığınızda yardım çağırabiliyor.

Apple Watch Series 4 özellikleri

Üç yeni kalp takip özelliği de sunuluyor. Kalp ritminiz yavaşladığında bilirim alabiliyor ve atrial fibrilasyon durumundan haberdar olabiliyorsunuz. Dev yenilik ise elektrokardiyogram olarak karşımıza çıkıyor. Ölçüm ise cihazın arkasına yerleştirilen elektrotlar ile sağlanıyor. Bu anlamda yeni Watch doğrudan tüketicilere ulaşan ilk EKG ürünü olma ünvanını elde ediyor. Tüm EKG kayıtlarının Sağlık uygulamasına kaydedildiğini de belirtelim. Cihazda ayrıca Bluetooth 5.0 bulunuyor.

watchOS 5 tabanlı Apple Watch Series 4 için tam gün batarya süresi vadediliyor. Bu süre ise yaklaşık 18 saat.

Apple Watch Series 4 fiyatı ve özellikleri

Gümüş, Uzay Grisi ve Altın renk seçenekleri sunulan Apple Watch Series 4 fiyat konusunda önceki modellerle aynı çizgiyi devam ettiriyor. Apple Watch Series 4 fiyatları 399 dolardan başlıyor. Hücresel özellikli model ise 499 dolar. Türkiye fiyatları ise 3,499 ile 3,749  TL arasında. Ürünün satışları ise 24 Eylül tarihinde başlayacak.

Tabii ki ürün için yeni kayış çeşitleri de sunuluyor. Daha önce olduğu gibi Nike ve Hermes ile iş birliği dendevam ediyor. Eski kayışlarınızı yeni modellerde de kullanabilceğinizi belirtelim.