Daha ön sipariş sürecinde rekorlar kıran ve kısa zamana tükenen Nijerya 2018 Dünya Kupası futbol koleksiyonu, 2018 Beazley Yılın Tasarımı Ödülü adayları arasına girdi. Nijerya milli futbol takımı için hazırlanan koleksiyon, geçtiğimiz yılın en yenilikçi tasarımları olarak nitelendiriliyor.

Nike tarafından tasarlanan koleksiyonda modern Nijerya ve diyasporasının gençliğinin ve dinamizminin en iyi şekilde yansıtıldığı ifade ediliyor. Naija veya yeni Nijerya konsepti üzerine kurulu olan koleksiyonda canlı yeşil ve çağdaş sokak stili yeniden yorumlanıyor. Ayrıca, Niyerya’nın ulusal renklerinin beyazı ve soyut tüy desenleri 1994 Dünya Kupası’nın Süper Kartallar kitine de bir saygı duruşu niteliğinde.

Bu yıl 11’inci yılında olan Beazley Yılın Tasarımları, yenilikçi ve etkili ürünleri, konseptleri ve tasarımcıları öne çıkartmayı amaçlıyor. Bu yıl mimari, dijital, moda, grafik, ürün ve ulaşım olmak üzere 6 kategoride toplamda 87 ürünün listeye girdiğini de belirtelim. Her kategoriden seçilecek birinciler ise 15 Kasım tarihinde duyurulacak. Aday olarak listelenen tüm tasarımların gelecek yılın 6 Ocak tarihine kadar Londra Tasarım Müzesi’nde sergileneceğini de not olarak düşelim.