Eylül ayı başında aramızdan ayrılan ünlü aktör Burt Reynolds Çılgın (Smokey and The Bandit) adlı bir filmde rol almıştı. 1977 yapımı filmde kullanılan ve Kara Çılgın (Black Bandit) olarak anılan 1978 Pontiac Firebird Trans Am ise efsane haline geldi. Gerçi Bandit kelimesinin aslında Haydut olduğunu da not olarak düşelim.

Bu arada satılacak olan Pontiac filmlerde kullanılmış değil. Sadece Reynolds’ın filmde kullandığı aracın aynısına sahip olmak istemesinden dolayı özel olarak hazırlanmış bir araç.

Sadece 77 adet ile sınırlı olan aracın filmde olduğu gibi üzerindeki meşhur siyah ve altın boya ile kaputtaki logo detayı göze çarpıyor. Ek olarak klima bileşenleri, özel yapım 200-4R otomatik şanzıman ve yenilenmiş Pontiac 400ci motor ile tamamen yeni Butler Performans parçaları da aracın detaylarından. Bu aracı en özel kılan şey ise kesinlikle torpido gözü üzerinde bulunan Burt Reynolds’ın kendisi tarafından atılmış olan imza.

Barrett-Jackson tarafından 29 Eylül tarihinde Las Vegas Mandalay Bay Resort’ta açık artırmaya sunulacak olan aracın ne kadarlık teklifle kime satılacağı merak konusu.