Göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansıyla ayrıcalıklı olmak isteyenlere hitap eden Lexus, süper coupe LC modelinin sınırlı üretime sahip olacak sıra dışı versiyonu Yellow Edition ile, ilk kez 4-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı 2018 etkinliğinde görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Peki, 2019 Lexus LC Yellow Edition neler sunuyor?

Lexus’un LC Yellow Edition modeli göz kamaştıran sarı rengi ile ödüllü tasarımı daha da ön plana çıkarıyor. Limitli üretilecek LC’nin sarı renk teması, aracın kabininde de devam ediyor. Sarı renk teması, siyah kapı panelleriyle buluşturuluyor ve deri dikiş detaylarıyla destekleniyor.

İlk bakışta dikkatleri üzerine toplayan LC Yellow Edition, birçok teknolojik özelliği de beraberinde sunuyor. Lexus Dinamik Yol Tutuş, Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve dört tekerlekten dönüş sağlayan Değişken Oranlı Direksiyon sistemi, daha çevik bir viraj performansı elde edilmesine yardımcı oluyor. Böylece alçak ağırlık merkezine sahip GA-L mimarisinin potansiyeli maksimuma çıkarılıyor.

LC Yellow Edition, 21 inç alaşım jantları ve karbon fiber takviyeli plastik malzemeden tavanı ve aktif spoyleri ile hafiflik konusunda da fark yaratıyor. Arka spoyler, aktif bir rol oynayarak 80 km/s üzerinde açılıyor ve LC’nin yere basma gücünü artırıyor. Yellow Edition, hem hibrit LC500h hem de benzinli LC500 modellerinde tercih edilebilecek.