İngiliz otomobil üreticisi McLaren yeni amiral gemisi süper otomobil modeli Speedtail ile gönülleri bir kez daha fethediyor. Şirketin ilk Hyper-GT olarak lanse ettiği model dünya hız rekortmeni McLaren F1’in yerine geçiyor. İşte, McLaren Speedtail detayları.

McLaren Speedtail özellikleri neler?

1,036 beygir güç üreten ve saatte 403 kilometre sürate çıkabilen McLaren Speedtail, süper otomobil liginde dengeleri alt üst edeceğe benziyor. Çift turbo destekli 8 silindir içten yanmalı ve elektrikli motoru birleştiren hibrit sadece 12,8 saniye içerisinde 300 kilometre hız görebiliyor. Bu değerin Bugatti Chiron ile kıyaslandığında 0,3 saniye daha iyi olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Speedtail‘in titanyum destekli karbon fiber ve sürtünmeyi mümkün olduğunca düşüren tasarım ile hafif olması sağlanmış. 5,137 milimetre uzunluğundaki aracın adına yaraşır şekilde arkaya doğru tasarım çizgilerindeki zarafet gözlerden kaçmıyor. Kokpit de adeta bir uzay aracı hissi yaratıyor diyebiliriz. Tam ortaya konumlandırılan koltuk ve direksiyon ile birlikte 3 adet LCD ekran sade ama teknolojik görünüm oluşturuyor. Arkada ise 2 yolcu koltuğu daha mevcut.

McLaren Speedtail fiyatı ve özellikleri

2,24 milyon dolar fiyat biçilen McLaren Speedtail 106 adet üretilecek ve ilk teslimatlar 2020 yılında gerçekleştirilecek.