Hedef kitlesine öncelikle genç müşterilerini alan Skoda yeni modeli Kamiq’in tanıtımını gerçekleştirdi. Karoq ve Kodiaq’dan oldukça farklı görünen 2019 Skoda Kamiq , Volkswagen’in T-Cross konseptiyle aynı etkiyi yaratmayı hedefliyor. Skoda Kamiq ilk kez 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacakken ve aracın bu yılın ilerleyen aylarında satışa sunulması bekleniyor.

2019 Skoda Kamiq özellikleri neler?

Tasarımsal çizgileriyle ön plana çıkan bu yeni model, ön far düzenindeki değişiklikleriyle bu alandaki farkını ortaya koyuyor. Üstte yer alan dört parçalı ince gündüz farı, aynı zamanda sinyal lambası olarak da görev yapıyor. Aynı zamanda kayan sinyal düzenine sahip arka farlar marka için bir ilk özelliği taşıyor. 18 inçlik jantlarıyla gösterişli bir hava sergileyen 2019 Skoda Kamiq, 4.24 metre uzunluğu sayesinde kullanıcılarına 400 litrelik de bir bagaj hacmi sunuyor. Arka koltuklar kapandığında ise hacim 1,395 litreye kadar çıkıyor.

Otomobilin kabini büyük ölçüde kompakt hatchback modeli Scala’dan izler taşıyor. Üst modellerin tamamen dijital 10.25 inçlik bir gösterge paneli ile geleceği tahmin edilirken, bilgi eğlence sisteminin dokunmatik ekranlarının 6.5, 8 ve 9.2 inç seçenekleriyle sunulacak. Yeni Kamiq, şeritte tutma asistanı, adaptif hız sabitleyici ve otomatik frenleme gibi bazı asistan teknolojileri de kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Skoda Kamiq farklı motor seçenekleri ile karşınızda

Otomobilin motor seçenekleri arasında, 115 bg üreten 1.0 litrelik üç silindirli benzinli motor ve 150 beygir güçlük 1.5 litrelik dört silindirli benzinli ünitenin yanı sıra 1.6 litrelik 115 bg’lik bir dizel motor yer alıyor. Ayrıca yelpazede doğalgazla çalışan bir ünite daha sunuluyor. Yalnızca ön tekerlekten çekiş sistemiyle sunulan araçta DSG şanzıman opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.