İtalyan devi Lamborghini, yine tam bir tasarım harikası olan Aventador SVJ Roadster modeliyle otomobil tutkunlarıyla buluştu. Spor otomobil denildiği zaman ilk akla gelen markalar arasında yer alan Lamborghini’nin bu büyüleyici modeline ise ancak sınırlı sayıdaki kullanıcı ulaşabilecek. Dünya genelinde 800 adet üretilecek Lamborghini Aventador SVJ Roadster 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda kendini gösterdi.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster özellikleri

Aventador SVJ Roadster adından da anlaşılacağı üzere üstü açılabilir bir model ve coupe versiyondaki tüm gücü, performansı ve etkileyici aerodinamik özellikleri de bünyesinde bulunduruyor. 1575 kilograma yükseltmiş ağırlığıyla dikkat çeken model, 6,5 litre hacimli V12 motorundan güç alıyor. Bu sıra dışı model aynı zamanda 770 beygir güç ve 720 Nm tork üretiyor. 7 ileri vitesli ISR şanzıman sisteminin tercih edildiği otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi kullanılıyor.

100 km hıza 2,9 saniyede ulaşabileceğiniz bir model

Saatte 100 kilometre hıza 2,9 saniyede ulaşabilen otomobilin saatte ulaştığı maksimum hız ise 350 kilometre. Aventador S Roadster modelinden daha agresif bir görünüme sahip olan Lamborghini Aventador SVJ Roadster, güzelliğinin bedeli karşılamak ise biraz zor gibi. Bu tasarım harikası modelin yurt dışındaki satış fiyatı ise 574 bin dolar.