Mercedes-Benz gerçekleştirdiği etkinlikle EQ markası altındaki ilk elektrikli aracını tanıttı. EQC ya da EQC 400 4Matic, şirketin ilk elektrikli SUV modeli olarak karşımıza çıkıyor. Avangard elektro görünüş olarak anılan ve adeta uzay çağı tasarımına sahip Mercedes-Benz ECQ dikkat çekmeyi başarıyor.

Mercedes-Benz ECQ şirket için ilk oldu

Dört tekerden çekişli elektrikli SUV, biri önde biri arkada olmak üzere iki motor kullanıyor. Verimliliğin sağlanması amacıyla her bir motorun farklı olarak konfigüre edildiği ifade ediliyor. Hafif veya orta yükte sadece ön motor çalışırken, arka motor ise sportiflik amacıyla görev alıyor. Aracın 402 beygir gücünde olduğunu ve 100 km/s hıza 4.9 saniyede çıktığını belirtelim.

EQC gücünü 80kWh bataryadan alıyor. Bu batarya hızlı şarj desteğine de sahip. Bu sayede yüzde 10 seviyesinden yüzde 90’a 110 kW güç kaynağı üzerinden 40 dakikada ulaşmak mümkün. Araç bu batarya ile yaklaşık 400 km yol gidebiliyor.

Fütüristik GLC olarak nitelendirebileceğimiz tasarıma sahip EQC SUV, roze altın aksanlar ve çift 10.25 inç ekranlar ile göz alıcı. Kapılarda ise üst düzey bir amplifikatöre yer veriliyor. Hatta AMG kokpit paketi ile iç tasarımı çok daha coşturma olanağı sunuluyor. Sürücü destek özellikleri için son nesil Distronic de her daim sizinle birlikte olacak.

EQC 400 4Matic fiyatı şu an için belirsiz. Aracın yollara ise ilk kez 2020 yılında çıkacağı paylaşılıyor.