Netflix tarafından TV dizisi olarak uyarlanacak olan The Witcher  için Geralt karakterini canlandıracak isim sonunda belli oldu. Belirlenen başrol, dizi için olan heyecanı ciddi anlamda artıracak cinsten.

Son olarak Görevimiz Tehlike: Yansımalar filminde ajan olarak izlediğimiz ve Kripton’un oğlu Çelik Adam Superman olarak tanıdığımız Henry Cavill, canavar avcısı Rivialı Geralt rolünde karşımıza çıkacak. 1983 doğumlu İngiliz aktörün bu role oldukça yakışacağını şimdiden söyleyebiliriz. Bu arada oyuncunun 2007-2010 yılları arasında yayınlanan The Tudors sonrasında ilk kez TV ekranlarına dönüş yapacağını da not olarak düşelim.

The Witcher Henry Cavill

The Witcher hakkında da bilmeyenler için biraz bilgi verelim. The Witcher, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılan fantastik kitap serisinin, yine Polonya merkezli CD Project tarafından geliştirilen RPG türündeki oyun serisi olarak da büyük beğeni toplamıştı.

8 bölümlük seride daha önce Marvel’s Daredevil ve The Defenders serilerinde de çalışmış olan Lauren Schmidt Hissrich dizinin sorumluluğu üstlenecek. Game of Thrones yönetmeni ve görüntü yönetmeni Alik Sakharov da pilot bölüm dahil dört bölümde yönetmen koltuğunda yer alacak. Ayrıca, Alex Garcia Lopez (Luke Cage) ve Charlotte Brandström (Outlander) de birer bölüm yönetecek.

The Witcher yayın tarihi konusunda şu an için herhangi bir açıklama yapılmıyor. Tahminler ise serinin 2020 yılı içinde yayınlanacağı yönünde.