Otomotiv sektörü son yıllarda büyük bir değişim ve dönüşüm içerisine girdi ve elektrikli otomobiller bu gelişmelerin en önemli ayağını oluşturur oldu. Nissan’ın ödüllü modeli Leaf de bu alandaki satış rakamlarıyla önemli bir başarıya imza attı. Nissan Leaf, 2018 yılında gösterdiği satış performansıyla Avrupa’nın en çok satan elektrikli aracı unvanını korudu. Leaf, yılın ilk 8 ayında Avrupa genelinde 26 binlik satış performansına ulaştı.

Her 10 dakikada 1 adet Nissan Leaf satıldı

Yılın ilk 8 ayında Avrupa satış rakamlarının zirvesine oturmaya başaran Nissan Leaf; Avusturya, Fransa, Almanya, Hollanda, Portekiz ve İspanya gibi önemli pazarlar da dahil olmak üzere Avrupa genelinde satışlarını artırdı. Nissan Leaf, Norveç’te tüm elektrikli ve içten yanmalı motora sahip otomobilleri geride bırakarak 2018 yılının en çok satan otomobili oldu. Ayrıca Avrupa genelinde her 10 dakikada 1 adet Nissan Leaf satıldı.

Leaf, kurumsal satışlarda da öne çıkıyor

Avrupa listesinde bir numarada olan Nissan Leaf, sadece perakende satışlarıyla değil, kurumsal satışlarıyla da dikkat çekiyor. Model, Yılın ilk 8 ayında Avrupa genelinde perakende satışların yanı sıra ticari işletmeler ve filolara satışı da atış gösterdi. Yılın ilk 8 ayında Avrupa genelinde 8 bin adet Nissan Leaf, kurumsal işletmelere ve filolara teslim edildi.

Yeni Leaf, kullanıcılarına ne gibi kolaylıklar sunuyor?

Yeni Nissan Leaf, yeni nesil Nissan Intelligent Mobility teknolojisi ve en güncel Euro NCAP test standartlarına göre 5 yıldızı karşılayan güvenlik özellikleri ile önceki modelin yeteneklerini daha da geliştiriyor. Yeni Nissan Leaf ayrıca ProPILOT ve ProPILOT Park gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Kullanıcının sadece tek bir pedal kullanarak hızlanmasına ve yavaşlamasına imkân tanıyan yenilikçi e-Pedal ise sürüş kolaylığı ve sürüş keyfi kavramlarına yeni bir boyut kazandırıyor.

Nissan Leaf, bugüne kadar 100 ödül aldı

Tüm dünyada 51 farklı pazarda satışa sunulan Nissan Leaf satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana 350 bin adetlik satış performansı gösterdi. Nissan Leaf, aralarında L’Automobile et L’Entreprise tarafından verilen Elektrikli Araç/Plug-in Hibrid kategorisinde en iyi otomobil, İspanya’da El Economista tarafından verilen Ekomotor Ödülleri’nde En İyi Elektrikli Araç ve İngiltere’de What Car? 2018 Yılın Otomobili Ödülleri’nde En İyi Elektrikli Otomobil’in de olduğu yaklaşık 100 ödül aldı.