Omega’nın popüler Seamaster modelinin yeni kadranları, heyecan verici bir yeniliğe, saat 6 konumuna yerleştirilmiş küçük saniye alt kadranlarına ev sahipliği yapıyor. İsmiyle müsemma Aqua Terra, çok yönlülüğün simgesi. Bu Omega modeli, kendini okyanusun ortasında da şehrin merkezinde de rahat hisseden macerasever bireyler için tasarlandı. İsviçreli marka, hedef kitlesinin merkezindeki bireylerin yaşam tarzına ait en büyük gerekliliklerden biri olan küçük saniye kolunu Aqua Terra’nın kadranına, modeli ise heyecan verici yeni bir konuma taşıdı.2021 koleksiyonu, ikisi lüks edisyon olmak üzere 10 adet 38mm modelden, dördü lüks versiyon olan dokuz adet 41mm modelden oluşuyor.

Küçük saniye ve diğer büyük değişiklikler

Tüm yeni modellerin göze çarpan noktası, saat 6 konumundaki küçük saniye alt kadranları. Uygulamalı halkayla çevrili alt kadranda birçok model için 18K Sedna ™ altın kullanılmakla birlikte bazı modellere pırlantalar eklendi. Koleksiyonun yeni kadranları arasında ustaca işlenmiş güneş ışını desenli gölgeler ve iki tonlu tik desenleri; saat 6 konumundan 12’ye özenle dizilmiş pırlantaların da dâhil olduğu göz alıcı saat markörleri, yelkenli gövdesi şekilli indeksler ve parıldayan sedef kakmalar bulunuyor. Yeni modelleri kullanıcıların bileklerine kasayla uyumlu metal bileziklerin yanı sıra bej ya da mavi renkteki kauçuk kayışlar veya kırmızı, burgonya, bej ve yeşil renkteki deri kayışlar sabitliyor. ‘Small Seconds’ saatleri çalıştıran dört muazzam mekanizma, iki lüks kalibre (8803/8917) mevcut. Lüks kalibreler 18K Sedna™ altın rotora ve balans köprülerine sahip.

38 mm

38mm yelpazesinin sportif segmenti Omega Co-Axial Master Chronometer Calibre 8802 ile çalışan, paslanmaz çelik veya çelik ve 18K Sedna™ altından üretilmiş sekiz modelden oluşuyor. Kadran opsiyonlarının arasında koyu yeşil, açık yeşil, keten ve ekstra beyaz sedef bulunuyor. Saatler, spor bilezikler veya modele uyumlu göz alıcı renklere sahip deri kayışlarla sunuluyor. Lüks sevenler için koleksiyonda, pırlantalarla süslenmiş bezellere sahip iki 18K Sedna™ altın model bulunuyor. Bu modeller, 18K Sedna™ altın rotorlu ve balans köprülü Co-Axial Master Chronometer 8803 mekanizma ile çalışıyor. Auqa Terra hayranları, 18K Sedna™ altın bilezikli mor yeşim kadranlı model ile ekstra beyaz sedef kadranlı kırmızı deri kayışlı model arasında zor bir seçim yapmak durumundalar.

41 mm

41mm koleksiyonu, tamamı Omega Co-Axial Master Chronometer Calibre 8916 ile çalışan dört paslanmaz çelik ile bir adet paslanmaz çelik ve 18K Sedna™ altın versiyondan oluşuyor. Mavi – gri, gümüşi – mavi ve gümüşi – bej olan iki tonlu kadranlar ekran gösterimine derinlik katarak yeni alt kadranlarla müthiş ahenkli bir kontrast oluşturuyor. Modeller, kasa malzemesiyle uyumlu bilezikler veya görünümü tamamlayan renklerde, yapılı entegre kauçuk kayış ile geliyor.41mm koleksiyonunun dört lüks modeli, en az saatin dış görünümü kadar lüks olan Co-Axial Master Chronometer Calibre 8917 mekanizma ile çalışıyor. Aqua Terra meraklıları, mavi – gri veya gümüşi – bej olmak üzere iki tonlu, iki farklı kadran rengi seçeneğine sahip. Her iki seçenek de kasayla uyumlu bilezik veya entegre kauçuk kayışla geliyor.

En yüksek standartlarda test edildi

Aqua Terra sahipleri, küçük saniye kadranlarından saniyeleri takip etmenin tadını çıkarırken yeni Omega’larının günün her anı mükemmel performans göstereceğinden emin olabilirler. Her model, İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından onaylanan testlerin geçildiğini gösterir Master Chronometer sertifikasyon kartı ve 5 yıllık Omega garantisiyle gelir.