Sadece 3 adet üretilecek olan Pagani Zonda HP Barchetta fiyatını okuduğunuzda aklınızı başınızdan alabilir. Daha önce fotoğrafları yayınlanan spor otomobil dünyanın en pahalısı olma ünvanını şimdiden almayı başarmış durumda. Peki, Pagani Zonda HP Barchetta fiyatı ne kadar?

Özel yapım bir spor otomobil olan Pagani Zonda HP Barchetta için biçilen fiyatın 17.5 milyon dolar olduğu şirket tarafından resmen açıklanmış durumda. HP Barchetta bu çılgın fiyatı ile 13 milyon dolar değerindeki Rolls-Royce Sweptail adlı otomobili tahtından etmeyi başarıyor. 3 adet üretilecek İtalyan lüks otomobilin 1 adedinin tanesinin şirketin kurucusu Horacio Pagani’ye ait olduğunu da belirtelim. Zaten otomobilin adındaki HP de kurucuya bir gönderme. Diğer 2 otomobilin sahibinin de çoktan belli olduğu söyleniyor.

6.0 litrelik çift turbo V12 motor ile 800 beygir güç üreten canavar, 6 ileri manuel vites ile kontrol altına alınıyor. Eşsiz pencere tasarımları, arka lastik kaplamaları, tavan çıkıntısı ve özel mavi renk de otomobilin ayırt edici özellikleri arasında yer alıyor.