Porsche Taycan adını verdiği ilk elektrikli otomobil modelini 2019 yılında sunmaya hazırlanadursun bir taraftan da Porsche Taycan Targan versiyonu için de çalışmalarını sürdürüyor. Hatta şirket yeni bir elektrikli SUV ile de karşımıza çıkacak.

Porsche Taycan Targan en erken erken 2020’de

Daha önce Mission E olarak anılan ve daha sonra Taycan olarak lanse edilen aracın Targa modeli ise en az 1 yıl arayla yani 2020 veya 2021 yılında piyasaya çıkışını gerçekleştirecek. Öte yandan, Porsche bu modeliyle ilgili olarak pek fazla açıklama yapmış değil.

Taycan ailesi oluşturmayı hedefleyen Porsche ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterdiği Cross Turismo için de hazırlık sürecinde. Taycan J1 platformunun iki kapılı spor bir otomobil için modifiye edilebileceği de iddialar arasında. Bu modifikasyonlar ise daha küçük batarya gerektirecek ve menzil ile performanstan ödün verilmesine yol açabilecek nitelikte.

Porsche Taycan Targa

Taycan iki elektrik motoru ile toplam sistem çıkışı olarak 600 beygirden fazlasını sunabiliyor. Bu sayede araç 3.5 saniyeden daha kısa sürede 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Porsche elektrikli SUV ne zaman gelecek?

Porsche elektrikli SUV içinse en geç yılına işaret ediliyor. Modelin büyük bi,r SUV olacağı ancak Cayenne yerine geçmeyeceği söyleniyor. Yine de bu araç Macan yerine geçebilir. Audi e-tron SUV varyasyonu mu, yenilenmiş bir Cayenne mi yoksa tamamen yeni bir model mi göreceğimizi merak ediyoruz.

Porsche 2025 yılına kadar satacağı araçların yüzde 50’den fazlasının elektrikli olacağını tahmin ediyor. Ek olarak, 2030 yılına kadar şirket sunduğu her bir modelin elektrikli varyasyonunu da sunmak hedefinde.