Son günlerde piyasalardaki ekonomik dalgalanma her alanı olduğu gibi otomobil piyasasını da ciddi anlamda etkiledi. Bunun son örneği ise Türkiye’de yoğun talep gören markaların başında gelen Renault’un, güncel binek otomobil fiyatlarını duyurmasıyla birlikte karşımıza çıktı. Güncel rakamlardaki bu ciddi artış aynı zamanda bir anda sosyal medyanın da gündemi oldu.  Son günlerde otomobil dünyasında duyurulan rakamlar o kadar dudak uçuklatır cinsten ki bir anda herkesin aklına benzer soruları da beraberinde getirdi. “Acaba bu şartlarda sıfır otomobile binmek bir hayal mi?”, “Peki, sıfır otomobil fiyatlarında yaşanan ciddi artışlar en azından ikinci el piyasasına bir hareketlilik getirebilecek mi?” İşte çoğu kişinin aklına gelen bu soruların cevaplarını, önümüzdeki günlerde yaşanan yeni gelişmelerle birlikte daha net görebileceğiz.

Renault binek otomobil fiyatları

Yakın zamanda ise bu konuyla ilgili olarak Otomotiv Distribütörleri Derneği’nden bir açıklama geldi ve Ağustos 2018 raporunda, Ağustos 2017’ye kıyasla binek otomobil satışlarının %50’den daha fazla azaldığına dikkat çekti. Paylaşılan rapor sonuçları, sıfır otomobil satışlarının ilerleyen günlerdeki seyrinin de ne yönde olacağının habercisi niteliğinde.

Renault’un 4-17 Eylül 2018 tarihleri arasında geçerli olacak güncel satış listesinde yer alan binek otomobillere bakıldığında en ucuz model 97.900 TL’lik rakamıyla Clio Joy 1,2 75 bg olurken, listenin zirvesinde ise Renault Talisman Icon 1,6 dCi EDC 160 bg modeli 264.900 TL’lik fiyat etiketiyle dudak uçuklattı.

Renault binek araç güncel fiyat listesine bu adresten erişebilirsiniz.