İsviçreli lüks saat üreticisi Rolex, 2020 yılı için tüm yeni modellerini gösterdi. Modellerden bazıları en ikonik saatler için yapılan performns geliştirmelerine sahipken diğer klasikler ise yeni renk ve kayışlar ile öne çıkıyor.

Öncelikle yeni Submariner serisi daha büyük No-Date Sub ile 41 mm kasa çapı ve daha geniş Oyster bileziği ile dikkat çekiyor. Tasarım detayları ise selefinden çok fazla ayrılmıyor. Tamamen yeni kalibre 3230 mekanizmadan gücünü alan model artık 70 saat güç rezervi sunabiliyor. Rolex’in Chronergy teknolojisi ise verimliliği ve tutarlılığı artırıyor. Superlative Chronometer sertifikasını da sürdüren saat günde -2/+2 saniye doğruluğa sahip.

Submariner ailesinin Date modelleri ise 7 yeni varyasyona sahip. Bunlar arasından yeni seramik çerçeveli Oystersteel Kermit beyaz altın Sub ve mavi seramik detayı ile ayrılıyor. Diğer beş modelse siyah çerçeveli ve kadranlı başka bir Oystersteel yinelemesi, siyah veya mavi iki tonlu Oystersteel ve sarı altın model ve yine siyah veya mavi sarı altın iki referans içeriyor. Tamamı 41 mm kasa çapıına sahip ve 70 saatlik güç rezervi, Chronenergy teknolojili kalibre 3245 mekanizma sunan modeller Submariner Dates’in yerini alacak.

Havacılık detaylı Sky-Dweller serisi ise 18 ayar altın ve Everose altın seçenekleri ile genel olarak selefleri ile benziyor. Öte yandan, saatler artık daha sportif Oysterflex bileziğe sahip olup hareket halindeyken de boyut ayarı yapmanıza olana tanıyan kayma kilidi ile geliyorlar. Mavi Parachrom denge yayı ve 72 saatlik güç rezervine sahip modeller kalibre 9001 mekanizmasını ise koruyor.

Son olarak, Rolex, daha şık ürünlerine de yönelmiş ve onları yeni renklerle yeniden hayal etmiş. Klasik Oyster Perpetual 36 ailesi artık şeker pembesi, sarı, yeşil, mercan kırmızısı ve turkuaz gibi çeşitli canlı tonlarda satışa sunulacak. Aynı zamanda, daha geleneksel siyah ve şampanya kadranlı versiyonların yanı sıra, şeker pembesi dışında sunulan tüm yeni renklerin yanı sıra aile için daha büyük 41 mm’lik bir model de sunuyor.