2019 Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte Mercedes-AMG üzücü bir karar paylaştı. Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz’in performanslı lüks kolu Mercedes-AMG son S-Class modeli ile karşımıza çıkıyor. V12 motorlu Mercedes-AMG S 65 Final Edition bir veda niteliğinde.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition özellikleri neler?

130 adet üretilecek olan Mercedes-AMG S 65 Final Edition 6.0 litrelik çift turbolu V12 benzinli motoru ile 621 beygir güç üretiyor. Aracın maksimum hızı ise 300 km/s. Özel obsidiyen siyah metalik boya ile bakır ve karbon fiber aksanlar sunan araç alışılageldik S-Class estetiğini sunarken çok daha zarif ve rafine olarak tasarlanmış.

S 65 Final Edition’ın 20 inç çok kollu jantlar, ön hava girişleri, yan etekleri ve arka difüzörü özel mat bronz rengiyle fark yaratıyor. C direğine monte edilmiş AMG arması ve karartılmış dörtlü egzoz boruları da görünümü tamamlıyor.

İçeride lüksün doruklarında olduğunuz bir kez daha hatırlatılıyor. Geniş iç alanda lüks siyah ve bronz tema siyah nappa derisi döşeme ve bakır dikişlerle geliyor. Karbon fiber detaylar, bakır renkte iç aydınlatma ve paspaslar da yine aracın farkları arasında. Orta konsolda aracın 130 araçtan kaçıncı olduğuna dair bir arma da yerleştirilerek limitli sayıdaki yeri vurgulanıyor.